W poniedziałek 19 maja o godz. 10.00 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym “Rodzina i Ja”, którego motywem przewodnim jest rodzina widziana oczami dzieci. Wpłynęło 187 prac, z których wyróżniono 44 oraz 1 nagrodę specjalną jury. Na konkurs wpłynęły prace ze szkół podstawowych Wodzisławia, Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Zespołu Świetlic Profilaktycznych. Gościem specjalnym uroczystości była p.Prezydent Aleksandra Chudzik.
Uroczystość inauguracji wystawy prac uświetnił zespół muzyczny “Siódme Niebo” pod kierunkiem p. Blanki Chocyk.
Wystawa jest efektem konkursu na pracę plastyczną w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny, które trwa od 17 maja do 1 czerwca. W jego organizację włączyły się samorządy śląskich miast i instytucje wspierające rodzinę. Patronat honorowy objął abp Damian Zimoń, abp Alfons Nossol, bp Jan Wieczorek oraz wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek. Wśród gości będzie m. in. George Weigel, znany pisarz, filozof i biograf Jana Pawła II.