• 2 lipca 2018
Kot W Butach 21

w poniedziałek, 2 lipca rozpoczęliśmy cykl spotkań dla najmłodszych organizowany w ramach akcji Lato w Bibliotece. Aktorzy Teatru Krak-Art z Krakowa przedstawili ciekawą interpretację znanej baśni Charles’a Perraulta pod tytułem Kot w butach. Janek, jeden z trzech synów młynarza otrzymuje w spadku kota. Chłopiec jest rozczarowany decyzją ojca, gdyż starsi bracia kolejno dostali młyn i osła. Ku zdziwieniu młynarczyka okazuje się, że kot potrafi mówić. W dodatku kocisko prosi swojego Pana o buty z cholewami… W zamian obiecuje młynarczyka uczynić bogatym. A to dopiero wstęp do licznych przygód Kota w Butach, który na swej drodze spotka Króla Pasibrzucha, piękną księżniczkę i strasznego Czarnoksiężnika. To piękna historia przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem, która uczy najmłodszych, że nasi bracia mniejsi też mają uczucia i mogą być wspaniałymi kompanami na całe życie. W trakcie trwania widowiska, dzieci miały wielką frajdę, gdyż mogły wziąć czynny udział w przedstawieniu. Mamy nadzieję, że nasza teatralna propozycja sprawiła dzieciom wiele radości.