• 5 września 2021
W Bibliotece Jest Fajnie

Czytanie na trawie, zabawy ruchowe z chustą, gry i zabawy na świeżym powietrzu, plastyczne wycinanko-malowanki, zajęcia, podczas których dzieci tworzyły prace indywidualne lub pracowały w grupach… jednak zawsze w wesołej i przyjaznej atmosferze… kreatywnie i z wyobraźnią… minęły nam Wakacyjne zabawy z książkąLato w Bibliotece 2021 już za nami…

Nasza wakacyjna przygoda z książką rozpoczęła się od zajęć literacko-plastycznych w Filii nr 13, później zaproponowaliśmy dzieciom cykl spotkań w Parku Miejskim oraz Bibliotece głównej. Na wszystkich miłośników gier planszowych czekaliśmy we wtorki w Czytelni, gdzie można było zagrać w przeróżne planszówki i gry karciane. Nie zabrakło również akcji Bezpieczne wakacje. Zaproszeni policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku w mieście, nad wodą oraz w lesie. Swoje wakacyjne spotkania organizowały również nasze filie biblioteczne w dzielnicach miasta. Wakacyjne zabawy z książką zakończyliśmy spektaklem teatralnym pod tytułem Przygody ciekawskiej królewny oraz spotkaniem autorskim z Ewą Chotomską.

Łącznie w naszych zajęciach wzięło udział prawie 500 uczestników! Dziękujemy za zaufanie, wspólnie spędzone chwile i z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacyjne zajęcia.