• 14 stycznia 2016
Cicha Noc, święta Noc 14

14 stycznia 2016 w sali multimedialnej biblioteki odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ósmej edycji konkursu plastycznego z cyklu Moje Boże Narodzenie – Cicha noc święta noc. W konkursie udział wzięli uczniowie dziewięciu wodzisławskich szkół podstawowych, trzech gimnazjów, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1, dzieci z Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego Dziupla oraz uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.. Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 305, spośród których nagrodzono i wyróżniono 56. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych, a laureatami zostali:

I KATEGORIA (KLASY I-III)

I miejsce – Julia Balińska ZSP nr 4

I miejsce – Eliza Słonina OPP

II miejsce – Oliwia Jabłońska “Dziupla”

II miejsce – Orszulak Matylda   OPP

III miejsce – Karolina Konieczny OPP

III miejsce – Alicja Wojs SP nr 1

II KATEGORIA (KLASY IV-VI)

I miejsce Sylwia Kubica OPP

II miejsce Mateusz Kamyk ZSP nr 5 SP nr 21

II miejsce Nikola Cuber ZSP nr 1

II miejsce Agata Kłosek ZSP nr 1

III miejsce Noemi Kaczyńska ZSP nr 7 SP nr 5

III miejsce Wiktoria Barteczko SP nr 10

III KATEGORIA (GIMNAZJUM)

I miejsce Paulina Kaźmierczak Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3

II miejsce Justyna Nalepa Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3

II miejsce Zofia Nowak Gimnazjum OSSP – Gimnazjum Plastyczne

II miejsce Jagoda Malinowska Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3

III miejsce Wiktoria Boczek Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3

III miejsce Katarzyna Niemirska Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3

Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczali: prezydent miasta Mieczysław Kieca, pani Barbara Chrobok – zastępca prezydenta miasta oraz proboszcz parafii WNMP w Wodzisławiu Śl., ksiądz prałat Bogusław Płonka. Uroczystość uświetnił występ zespołu Siódme Niebo z Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem Blanki Chocyk, który zaśpiewał kilka pieśni bożonarodzeniowych. Zgromadzeni w sali multimedialnej goście otrzymali przygotowane przez młodzież teksty pieśni i wraz z zespołem, pod okiem pani Blanki odbyło się wspólne kolędowanie. DZIĘKUJEMY NASZYM SPONSOROM NAGRÓD, KTÓRYMI SĄ:  F.H.U. Prymus oraz SKOK STEFCZYKA oddział Wodzisław Śl.