• 13 marca 2017
MULL BRANDON - SPIRIT ANIMALS 1. ZWIERZODUCHY

Nowa niezwykła seria fantasy. Lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy Pierścieni.

Czworo jedenastolatków, mieszkających na różnych kontynentach Erdas, przechodzi rytuał Nektaru Ninani pod okiem tajemniczych nieznajomych w zielonych płaszczach. W błyskach światła wyłaniają się cztery niezwykłe bestie: wilk, lamparcica, panda i sokolica. W jednej chwili los młodych bohaterów i całego świata zmienia się na zawsze…

Abeke, Meilin, Conor i Rollan ze swoimi magicznymi zwierzętami muszą się udać na niebezpieczną wyprawę, żeby ocalić Erdas. Ich celem jest powstrzymanie mrocznej potęgi z przeszłości, która odzyskuje dawną siłę i zaczyna pustoszyć cały świat. Najpierw jednak każdy z bohaterów musi odkryć wyjątkową więź łączącą go ze zwierzoduchem, nauczyć się z nim współpracować i czerpać od niego moc, jak inni Naznaczeni. Czyta Andrzej Hausner.