Multimedialna Historia Polski Od Mieszka I Do Jana Pawła II. 19. Nadzieja W Wojnie

Seria Multimedialna historia Polski. Od Mieszka I do Jana Pawła II to zbiór 30 przewodników, które w ciekawy sposób przeprowadzą Cię przez historię Polski., poczynając od jej chrztu, aż po rok 2005. Napisane zrozumiałym językiem książki przybliżą Ci charakter epoki, wyjaśnią zawiłości dziejowe, przypomną najważniejsze wydarzenia dotyczące naszego państwa. czytelny układ, przejrzyste kalendarium oraz słowniczki ułatwią Ci tę historyczną wędrówkę, a liczne anegdoty i ilustracje sprawią, że poznawanie historii stanie się przyjemnością. Do każdej książki dodana jest płyta CD zawierająca archiwalne nagrania Polskiego Radia, wkomponowane w żywą i zajmującą opowieść. Płyty wzbogacone są o program do odtworzenia na komputerze, który umożliwia odbycie wędrówki po osi czasu oraz zwiedzanie galerii postaci.

1. Polska kultura i nauka na przełomie wieków
  2. Czy Polacy przegrali XIX wiek?
  3. Nowy wiek – nowe nadzieje
  4. Piłsudski i Dmowski w Tokio
  5. Rok 1905 w Polsce
  6. Polacy w Dumach
  7. Trzy sposoby na niepodległość
  8. Galicja – polski Piemont
  9. Zabór pruski na początku wieku
  10. Sprawa polska w wielkiej wojnie
  11. Legiony
  12. Polskie fakty

Komentuje prof. dr hab. Andrzej Szwarc i prof. dr hab. Paweł Wieczorkiewicz. Lektorzy: Maciej Gudowski, Andrzej Krusiewicz.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 816