• 13 września 2022
Narodowe Czytanie 2022 - Ballady I Romanse Mickiewicza - 1

Akcja Narodowe Czytanie odbyła się w naszej Bibliotece w minioną sobotę, tj. 10 września. W tym roku cała Polska czytała Ballady i romanse Adama Mickiewicza. My postanowiliśmy połączyć przeszłość z nowoczesnością, dlatego też przez dwa dni przed głównym wydarzeniem trwały u nas warsztaty z hip-hopu. Młodzież pod okiem instruktora Mateusza “Skajisdelimit” Wilkonia wytrwale ćwiczyła teksty wybranych utworów wieszcza, rytmicznie rapując poszczególne wersety. Sobotni, finałowy występ uczestników warsztatów i Teatru Classic Ballanga był jednocześnie otwarciem Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Młodzież wspaniale i z zaangażowaniem przedstawiła hip-hopową melorecytację wierszy Lilie oraz Romantyczność.

Dziękujemy Teatrowi Classic Ballanga i Zofii Bornikowskej za inicjatywę w naszym Projekcie Biblioteka BLISKO Ciebie. Dziękujemy również utalentowanym młodym ludziom którzy wzięli udział w dwudniowych warsztatach rapowania, których efektem było sobotnie przedstawienie oraz wszystkim, którzy gościli u nas, uczestnicząc w Narodowym Czytaniu 2022. Zapraszamy za rok na wspólne czytanie Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Wydarzenie odbyło się w ramach Projektu Biblioteka Blisko Ciebie, który został zrealizowany przez:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
  • Narodowe Centrum Kultury

Warto nadmienić, że wydarzenie jest jednym z trzech zwycięskich projektów konkursu na inicjatywy lokalne Projektu Biblioteka BLISKO Ciebie.

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez Mateusza “Skajisdelimit” Wilkonia:

Narodowe Czytanie 2022 – główne wydarzenie: