OLECH JOANNA – TARANTULA, KLOPS I HERKULES

Kiedyś Witkowice były najnudniejszym miejscem na świecie. Wszystko się zmieniło, gdy z lokalnego muzeum ktoś ukradł… widokówkę. Ile mogła być warta? W tym samym czasie w wypadku zginął pochodzący z Witkowic mężczyzna o tajemniczej tożsamości. Czy te dwa zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? Policja zrobi, co do niej należy, ale sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś i żądny przygód wikary.

Rudy chudzielec Karol Klops, zesłany do Witkowic na wakacje u ciotki, wyrośnięta fanka wszystkiego co mroczne zwana Tarantulą i przypominający nietoperza pies Herkules niespodziewanie znajdą się w centrum wydarzeń. Pewnie nikogo nie zdziwi, że okażą się sprytniejsi od wszystkich specjalistów razem wziętych… Ale jak się sprawy potoczą? Co ich spotka? I jak uda im się wykaraskać z kłopotów – tego musicie się koniecznie dowiedzieć! Dobra zabawa gwarantowana! Czyta Janusz Zadura.