PALAHNIUK CHUCK - FIGHT CLUB
„Fight Club” (“Podziemny krąg”), debiutancka powieść Chucka Palahniuka, autora między innymi takich pozycji jak „Rozbitek”, „Niewidzialne potwory”, „Udław się”, czy „Potępieni”, ukazuje się właśnie w postaci audiobooka w interpretacji Borysa Szyca. Książkę rozsławił dodatkowo świetny film Davida Finchera, z niezapomnianymi rolami Edwarda Nortona, Brada Pitta oraz Meat Loafa.
W „Podziemnym kręgu” słuchacze audiobooka przeniosą się w świat młodych, znudzonych urzędniczą karierą mężczyzn, którzy spotykają się nocami w podziemnych klubach i walczą ze sobą do upadłego. Bez butów, bez koszul, gołymi rękami, dopóki któryś nie powie – dość. Wracają do swoich biur z podbitymi oczami i zwichniętymi szczękami, i przekonaniem, że stać ich teraz na wszystko. Idea klubów walki zrodziła się w głowie anarchistycznego geniusza Tylera Durdena, kinooperatora i kelnera-sabotażysty, jako pierwszy etap pewnej misji. Jakiej? Pierwsza zasada klubów walki to nie rozmawiać o klubach walki.