Paolini Christopher - Eragon

Gdyby wiatr zmienił swój kierunek wcześniej, Eragon z pewnością nie znalazłby błyszczącego niebieskiego kamienia podczas polowania w złowrogim Kośćcu. Ale stało się i kiedy z jaja wykluwa się smok (a raczej smoczyca), życie chłopca zostaje wplecione w losy całej krainy Alagaësii. Czy Eragon stanie się jednym z legendarnych Smoczych Jeźdźców?

To wspaniała powieść o przyjaźni chłopca ze smokiem, który z jednej strony jest groźnym, wielkim stworem a z drugiej czułym opiekunem, doradcą i przyjacielem. Jest to również powieść o dojrzewaniu, dorastaniu, o odpowiedzialności za wybory i czyny bez niepotrzebnego moralizowania. Ciekawa lektura nie tylko dla młodzieży, ale przede wszystkim dla wielbicieli fantasy w każdym wieku. Światowy bestseller sprzedany w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Audiobook ten jest pełną wersją powieści ozdobioną muzyką symfoniczną i chórami. Nagranie mieści się na 2 płytach CD w formacie mp3. Tekst, na podstawie tłumaczenia Pauliny Braiter z poprawkami na podstawie oryginału opracowano na nowo, by powieść była w pełni zrozumiała w trakcie słuchania. Czyta Janusz Sztyber.

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 17