KOŁODZIEJSKI BOLESŁAW - Utulanki Czyli Piosenki Na Dziecięce Masażyki

 

Tytułowe “Utulanki”, których autorem jest Bolesław Kołodziejski to zestaw składający się z książki i płyty CD, przeznaczony dla dzieci od 1 mies. życia. W skład publikacji wchodzi dwadzieścia piosenek, wśród których przeważają kołysanki. Tym, co wyróżnia “Utulanki” są zabawy, które mają formę masażyków. Ich celem jest pogłębianie więzi rodziców z dzieckiem za pomocą dotyku i kontaktu fizycznego. Dzięki temu dziecko jest bardziej zrelaksowane i odprężone. Warto podkreślić, iż czuły dotyk rodzica wydatnie wspomaga rozwój dziecka – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Co więcej, masaż, który opisywany jest w książce, nie wymaga od rodziców ukończenia specjalistycznych kursów, ponieważ jego formy są nad wyraz proste i łatwe do zastosowania.

“Piosenki zaproponowane w tej książce to głównie kołysanki. Są pełne uroku, bo mieszka w nich żuczek, mały jeż, mrówki i pszczółki, żabka, wąż, mały niedźwiadek, pewien słoń i koń, nawet lew, a nie tradycyjne kotki. Rosną w nich polne kwiatki, zaś słonko, księżyc i gwiazdki patrzą na dzieci z nieba. Wszystkie są pełne ciepła i poczucia humoru. (…)
Utwory niewątpliwie spodobają się dzieciom i dorosłym, bo wszystko dobrze się w nich kończy: w ciepłej norce zasypia mały jeż, w lesie do mamy przytuptał miś, zmęczone mrówki kładą się do snu w swoich łóżeczkach. Wtedy leciutko na palcach podchodzi sen, a w sadzie świerszcz gra senną melodię, więc pszczółki zasypiają w ulu, zwierzątka w lesie. Śpi cicho sad… zasnął cały las… Tu już tylko całus czeka naszego malucha na dobranoc”.

Płyta stanowi dodatek do książki nr 171 884

Czas trwania płyty: 65’04 Numer katalogowy w bibliotece: 7957