Ewa Walicka o sobie: Urodziłam się w 1995 roku. Mieszkam w Bełsznicy (powiat wodzisławski). Obecnie jestem uczennicą 3. klasy Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Od najmłodszych lat  interesowała mnie sztuka. Zamiłowanie do fotografii zaczęło się w gimnazjum. Ten rodzaj sztuki zwyciężył nad rysunkiem, czy malarstwem. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę w dziedzinie filmowania. Od roku jestem członkiem Stowarzyszenia Fotografów FOTOBALANS. Mam za sobą kilka wystaw m.in. na Rybnickim Festiwalu Fotografii (wystawa klasowa wraz z Panem Jerzym Pustelnikiem), mniejsze wystawy indywidualne w Gimnazjum oraz Bibliotece Publicznej w Rogowie. Największym jak dotąd sukcesem była moja indywidualna wystawa w żywieckiej galerii ‘Śrubka’. Odnoszę także sukcesy w konkursach fotograficznych i plastycznych. Planuję także dalszą edukację kierunków artystycznych.

Ewa Walicka o wystawie: Wystawa prezentuje prace fotograficzne. Obejmuje tematykę makrofotografii, czyli fotografii z bliska. Moja twórczość fotograficzna zaczęła się od wyjścia z aparatem do ogródka. Interesowało mnie wszystko co można ukazać w jakiś ciekawy sposób. Obecnie, nie ograniczam się do jednego typu zdjęć. Poznaję różne techniki i ciągle robię krok do przodu. Bardzo lubię eksperymentować. Nieraz nieoczekiwanie można stworzyć coś nowego i dobrego. Przez te kilka lat poznałam wiele technik fotograficznych, a wystawa pt. ‘L=10mm’ jest swoistym powrotem do źródła, powrotem do ogródka w którym wszystko się zaczęło i kwitnie nadal.