Aleksandra Kruszyńska – pochodząca z Częstochowy, mieszkanka Radlina. Absolwentka AGH w Krakowie, z zawodu mgr inż. geofizyk, pracownik KWK Marcel. Od wielu lat współtworzy Grupę Twórczą Pasja, przy MOK w Radlinie, uczestnicząc w zajęciach warsztatowych, przeglądach, konkursach i wystawach. Uprawia malarstwo olejne, rysunek i kolaż, eksperymentuje z różnorodnymi materiałami codziennego użytku oraz pochodzącymi z odzysku. Wśród prac artystki znajdziemy martwą naturę, kompozycje pejzażowe, rodzajowe, a także portrety. Aleksandra Kruszyńska ma na swoim koncie wiele wystaw grupowych oraz wystawy indywidualne, jest także laureatką kilku konkursów malarstwa. Na wystawie w Galerii pod Fikusem można zobaczyć jej obrazy olejne oraz prace wykonane techniką kolażu. Wystawa potrwa do końca kwietnia.