• 6 grudnia 2021

POWIAT WODZISŁAWSKI W KADRZE - POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY FOTO 2022 - do 30 kwietnia 2022

POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. „POWIAT WODZISŁAWSKI W KADRZE”

Powiat wodzisławski to naprawdę wyjątkowe miejsce. Jednak żeby się o tym przekonać czasami trzeba na niego spojrzeć z nieco innej perspektywy. My proponujemy spojrzenie przez fotograficzny obiektyw. Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym możecie zatrzymać w kadrze piękne krajobrazy, niepowtarzalną przyrodę czy unikalne zabytki. Oczywiście mamy dla Was atrakcyjne nagrody, pieniężne i rzeczowe, ale chcemy też żeby wybrane prace z tego konkursu stały się swego rodzaju ambasadorami naszego regionu, były prezentowane na wystawach, umieszczane w publikacjach i materiałach ukazujących piękno ziemi wodzisławskiej. Słowem, chcemy żebyście razem z nami wspólnie promowali nasz piękny powiat!

Jak zapisano w regulaminie konkursu, jego celem jest lepsze poznanie powiatu wodzisławskiego – jego walorów przyrodniczych, krajobrazowych, w tym architektury mieszkalno-gospodarczej, przemysłowej lub sakralnej, walorów turystycznych, zabytków poprzez wyłonienie najciekawszych fotografii wykonanych w sposób nowatorski i kreatywny, a jednocześnie reprezentujących najwyższą jakość estetyczną, techniczną, kompozycyjną oraz artystyczną, wywołująca pozytywne skojarzenie z powiatem wodzisławskim.

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Tematyka konkursu:

KRAJOBRAZ – PRZYRODA

KRAJOBRAZ – ARCHITEKTURA I URBANISTYKA

KRAJOBRAZ – KULTURA I TRADYCJA REGIONU

Uczestnik musi złożyć 3 fotografie, po jednej z każdej powyższej tematyki, własnego autorstwa (nie starsze niż dwa lata).

Zgłoszenie oraz zdjęcia należy przesłać na adres konkurs@powiatwodzislawski.pl do 30 kwietnia 2022 roku. Wiadomość, zatytułowana FOTO 2022, musi zawierać: skan/zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego oraz 3 fotografie, zgodnie z zapisami Regulaminu.

Dla autorów najciekawszych zdjęć przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe:

• I miejsce – nagroda pieniężna 1500 zł oraz nagroda rzeczowa
  • II miejsce – nagroda pieniężna 1000 zł oraz nagroda rzeczowa
  • III miejsce – nagroda pieniężna 500 zł oraz nagroda rzeczowa
  • Wyróżnienia – nagroda rzeczowa

KARTA ZGŁOSZENIOWA FOTO 2022 (PDF)

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO FOTO 2022 (PDF)