• 10 marca 2022
Skrzypiec-Dagnan Izabela - Kwietniowe Deszcze, Słońce Sierpniowe

Czasem nieplanowane wyprawy stają się podróżami życia. Tina Wagner właśnie skończyła trzydzieści lat i czuje, że znalazła się na życiowym zakręcie. Pewnego dnia w jej ręce wpadają klucze do domu położonego w Beskidach, w którym ostatnie lata życia spędziła jej ciocia. Janina była aktorką teatralną i osobą wyjątkową – tajemniczą, wyzwoloną, idącą zawsze pod prąd.

Tina podejmuje spontaniczną decyzję i wyrusza w podróż na drugi kraniec Polski.Dom okazuje się zupełnie inny, niż się spodziewała. Czuje się w nim zadziwiająco dobrze. Jej spokój mąci pewne wydarzenie. Dowiaduje się, że spotkany motocyklista popełnił samobójstwo. Na miejscu tragicznego zdarzenia Tina poznaje zagadkowego mężczyznę, Marcina.