DSCN9837

Kolejny dzień Ferii w bibliotece obfitował w jabłka, banany, kiwi i marchewki.  Dzięki uprzejmości Państwa Jordan, dzieci biorące udział w zajęciach mogły samodzielnie przygotować sałatkę owocową oraz wycisnąć sok ze świeżych owoców i warzyw. Nasi mali kucharze mieli pełne ręce roboty.

Wraz z profesjonalnym nakryciem głowy, każde dziecko zostało wyposażone w deskę, nożyk i miseczkę. Dobierając owoce według swoich upodobań powstały niezwykle zdrowe i smakowite pomysły na deser czy podwieczorek. Po konsumpcji nadszedł czas na pracę  z sokowirówką. Nikt nie mógł oprzeć się smakowi świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Dawka witamin została uzupełniona.

Na zakończenie zajęć Panie bibliotekarki umiliły czas dzieciom czytając zagadki i opowiadania dotyczące prawidłowego zachowania się przy stole – podczas spożywania posiłków.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim dziękuje Firmie Jordan Catering z Wodzisławia Śląskiego za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć kulinarnych dla dzieci, oraz przygotowanie poczęstunku w postaci sałatki i soku.

26 stycznia zapraszamy na ostatni dzień ferii w bibliotece, już o godzinie 11:00 spektakl „Dwie Dorotki”.