Kolejne spotkanie w ramach DKK poświęcone było “Podróżom z Herodotem” R.Kapuścińskiego. Zebrani klubowicze prawie jednomyślnie wyrazili swój entuzjazm dla tej niezwykłej pozycji w twórczości pisarza.Zgodnie zauważono, iż podróżując z Kapuścińskim i Herodotem przekraczamy nie tylko granice państw, które kolejno odwiedzamy. Przekraczamy także barierę czasu. W jednej chwili jesteśmy w samym środku starożytnej bitwy pomiędzy Persami i Grekami, a za moment biegniemy ulicami miasta, gdzie właśnie obalono prezydenta.

W książce „Podróże z Herodotem” Kapuściński opowiada o swojej pracy reportera i korespondenta. Wspomina podróże do wielu ciekawych miejsc i opisuje fascynujące sytuacje, których był świadkiem. W podróże zabiera ze sobą książkę starożytnego podróżnika Herodota. Książkę tę dostał przed swoim pierwszym wyjazdem i od tego czasu stała się ona towarzyszem jego wędrówek.

Kapuściński przeplata swoje wspomnienia opowieściami Herodota. Autor nazywa go pierwszym reporterem w dziejach świata. Zastanawia się, skąd Herodot czerpał wiedzę o opisywanych krainach, kogo pytał i jak pytał ? Przecież ludzie nie lubią zwierzać się obcym. Interesuje się warsztatem pracy starożytnego reportera. Od tamtych czasów zmieniło się przecież wszystko a może tylko nam tak się wydaje.

Bohaterką następnego spotkania DKK będzie powieść H.Mankella “Psy z Rygi” Serdecznie zapraszamy w styczniu. Termin spotkania już wkrótce na naszej stronie.