• 6 lutego 2017
Fundacja Klucz
Seria detektywistyczna „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy” jest skierowana do dzieci, które pierwsze próby czytania mają już za sobą. Jest to seria pełna humoru i zadziwiających zdarzeń, dzięki zabawnym bohaterom zachęci dzieci do czytania. Dorosła forma książek detektywistycznych dodaje serii smaczku – to już nie są bajki dla maluchów.  Tomuś jest chłopcem, natomiast jego partnerzy – chomikiem, złotą rybką i kotką. Każdy z bohaterów jest postacią bardzo wyrazistą, z szeregiem charakterystycznych, często zabawnych cech. Bohaterowie drugoplanowi, którzy pojawiają się w kolejnych tomach, są tak samo wyraziście nakreśleni, przy tym barwni i zabawni.   W pierwszej części – Na tropie szafirowej broszki – dowiadujemy się, jak Tomuś został detektywem i kim są jego partnerzy. Pojawiają się charakterystyczne dla bohaterów gadżety (np. mucha noszona przez Tomusia) i wyjątkowe cechy charakteru. W ten sposób czytelnik od razu może polubić małego detektywa i wyobrazić go sobie w akcji zarówno tej książeczki, jak i każdej innej historii, jaką sam sobie wymyśli. Tomuś Orkiszek i jego partnerzy są nie tylko idealnymi bohaterami książek, ale także świetnym materiałem do dziecięcych zabaw. Audiobook zawiera:
Agnieszka Stelmaszyk – Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy 1. Na tropie szafirowej broszki (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Stelmaszyk – Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy 2. Afera w teatrze (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Stelmaszyk – Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy Radiowa zagadka (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Stelmaszyk – Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy 4. Skradziona kolekcja (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Agnieszka Stelmaszyk – Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy 5. Przybysze z gwiazd (czyta Hanna Kinder-Kiss)
Czas trwania płyty: DAISY Numer katalogowy w bibliotece: 2230
Czas trwania płyty: DAISY Numer katalogowy w bibliotece: 2231