• 13 maja 2016
Kniaź Popiel 12

13 maja w budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej pojawiły się… myszy! Ale nie takie prawdziwe! To dzieci przebrane za myszki, które goniły Kniazia Popiela! Spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru ART-RE przybliżył zaproszonym dzieciom historię Popiela, legendarnego władcy, który za wszelką cenę chciał rządzić królestwem. Dlatego też podstępnie otruł swoich stryjów, którzy byli dla niego konkurencją. Kara jaka go za to spotkała była straszna… Popiel uciekł do wieży, w której został zagryziony przez małe gryzonie. Wspaniały występ, podczas którego zaproszeni uczniowie wodzisławskich szkół mogli na chwilę zostać aktorami. Wspólne tańce, śpiewy to stały element spotkań z Teatrem ART-RE, który zawsze bawi całą publiczność. Spektakl odbył się w ramach projektu Średniowieczne potyczki z Sienkiewiczem dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.