Twain Mark - Pamiętniki Adama I Ewy

Jemu było bez niej bardzo dobrze, więc unikał jej jak tylko mógł. Ona od razu wiedziała, że są dla siebie stworzeni, dlatego niestrudzenie podążała za nim, mimo przykrości, których doznawała z jego strony. On nie mógł pojąć, dlaczego ona nie daje za wygraną, ale wreszcie sam skapitulował i poczuł, że polubił jej towarzystwo, tak jak znacznie wcześniej pokochały ją zwierzęta. I to właściwie wszystko. Początek i zarazem koniec tej historii. Każdej historii, jak przeczuwała Ewa.
Relacja mężczyzny i relacja kobiety. Wbrew stereotypom, opowieść Ewy jest bardziej dojrzała, Adama rozwija się w miarę poznawania nieznanej mu dotąd istoty. Mężczyzna z czasem dopiero odkrywa rzeczy dla jego kobiety oczywiste od początku. I nieważne, kto zjadł jabłko, czy też może kasztan, i czy w ogóle coś zostało zjedzone, czy tylko pomyślane. Istotne jest jedynie to, że pod koniec długiego wspólnego życia oboje błogosławili ten występek.
„Pamiętniki Adama i Ewy”, choć spisane w sposób pełen humoru i z dystansem do gatunku literackiego, są subtelną historią miłości. Wiernej, bezinteresownej i wiecznej. czytają Milena Lisiecka i Mariusz Siudziński.

Czas trwania płyty: CD Numer katalogowy w bibliotece: 172