• 31 sierpnia 2016
Pamiątka Z Wakacji (21)

Wakacje letnie już za nami. Jak co roku, przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji i możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Cieszymy się, że wiele dzieci skorzystało z naszych propozycji i odwiedziło naszą bibliotekę główną i filie. Czas na podsumowanie akcji WAKACJE W BIBLIOTECE. W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia pod tytułem Podróż za jeden uśmiech. Dzieci odbyły baśniową podróż do Włoch, Grecji, Danii, Czech, Holandii, Anglii… poznając literaturę, kulturę i wiele ciekawych informacji dotyczących odwiedzanych krajów. Nie zabrakło też pomysłowych prac plastycznych i wspólnej zabawy. W spotkaniach tych udział wzięło 88 dzieci. W Dziale Muzycznym odbyły się zajęcia pod tytułem Podróż w świat wyobraźni oraz spektakl teatralny Czerwony Kapturek w wykonaniu aktorów Teatru Art-Re z Krakowa. Wakacyjne zajęcia zgromadziły dzieci, które pod okiem pani Julii Adamczyk z Tygla Rozmaitości wymyśliły swoją podróż marzeń, przygotowały bajkowe bilety, tworzyły wakacyjne walizki, torby, plecaki, a nawet dom i pojazd z własnej wyobraźni… W spotkaniach w sumie udział wzięło 195 dzieci. Również nasze filie przygotowały dla dzieci sporo atrakcji. Filia nr 13 na os. XXX-lecia zaprosiła dzieci na dziewięć spotkań pod wspólnym tytułem Podróże ze Stasiem i Nel. Dzieci udały się na afrykańską sawannę, by tropić dzikie zwierzęta, przygotować plemienne maski, oryginalną afrykańską biżuterię oraz wspólnie bawić się w rytmie tam-tamów. Razem ze Stasiem i Nel wakacje spędziło 130 dzieci. Pracownicy naszych pozostałych filii zaproponowali najmłodszym głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, quizy, gry planszowe… Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i spotkaniach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam wiele radości.