• 19 lipca 2022
Wakacje W Bibliotece 2022 - Wakacyjne Zajęcia Kulinarne - 1

Kolejny dzień zajęć w ramach akcji Wakacje w Bibliotece minął niezwykle przyjemnie. Na początku dzieci wysłuchały krótkiej bajki o trollach i owocach. Następnie miały okazję zapoznać się z książkami o tematyce kulinarnej, które są dostępne w naszej Bibliotece. Najmłodsi rozmawiali o ulubionych i najsmaczniejszych owocach. Największą popularnością cieszyły się truskawki, maliny, borówki oraz banany.

Po tak smakowitych opowieściach każdy miał okazję wykonać swoją własną, prostą sałatkę z przygotowanych wcześniej składników. Powstały pyszne, owocowe kompozycje, ozdobione bitą śmietaną, sosem czekoladowym i słodką posypką. Nasza sałatka okazała się być nie tylko smacznym, ale i zdrowym drugim śniadaniem, dającym energię do dalszej zabawy!