Czt7

W dniach od 30 maja do 6 czerwca odbywa się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta Dzieciom. Akcja ta ma na celu zachęcanie rodziców i wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom. Metoda skuteczna, przyjazna i wspomagająca wszechstronny rozwój najmłodszych.

To wielkie święto czytania organizowane w tym roku pod hasłem CAŁA POLSKA CZYTA W BIBLIOTEKACH obchodziliśmy również w naszej książnicy. Podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Sląskim pod kierunkiem p. Emilii Furtok przygotowali dla przedszkolaków występCzarnego Teatru. Przedstawnienie nosiło tytuł Cyrk oraz Wiersze Pana Jana i Juliana. Czarny Teatr to rodzaj to rodzaj niemego widowiska scenicznego, podczas którego w całkowitej ciemności, przy ultrafioletowych lampach i tajemniczo brzmiącej muzyce odbywa się spektakl, który daje wrażenie magii. Doskonała gra młodych aktorów, scenografia i muzyka zagwarantowały naszym widzom niesamowite wrażenia.

2 czerwca w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 6 na czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. Ta uroczystość zamyka cykl całorocznych spotkań z książką w ramach zajęć Magia Czytania. W trakcie spotkań dzieci miały okazję zapoznać się z biblioteką oraz bogatym jej księgozbiorem dziecięcym. Całoroczne spotkania miały na celu zachęcenie dzieci do jak najczęstszego sięgania po książkę. Przedszkolaki otrzymały karty biblioteczne, pamiątkowe dyplomy oraz książki. Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.