Rym Cym Cym (51)

Już po raz piąty w naszej Bibliotece odbył się konkurs recytatorski z okazji obchodzonego w marcu Międzynarodowego Dnia Poezji. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym. Ideą tego przedsięwzięcia jest promocja poezji dziecięcej polskich poetów. W tym roku, uczestnicy konkursu zmagali się z wierszami Jana Brzechwy – wybór autora miał związek z przypadająca 120. rocznicą jego urodzin. Do konkursu przystąpiło 11 uczestników z jedenastu placówek przedszkolnych. Wykonawcy zaprezentowali między innymi takie utwory jak: : „Wiosenne porządki”, „Kaczka Dziwaczka”, „Na straganie”, ”Sum”, czy ”Mleko”.

Komisja konkursowa pod kierownictwem pani Iwony Warzechy przyznała trzy nagrody głównie i wyróżnienie. Nagrody w konkursie naszym małym artystom wręczyli: kier. do sp. oświaty Aleksandra Dembowy oraz dyrektor biblioteki Ewa Wrożyna-Chałupska.

Laureatami piątej edycji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Wodzisławski rym cym cym” zostali:

I miejsceMaciej Kolarski – PP nr 19

II miejsceSzymon Bednarkiewicz– PP nr 6

III miejsceMilena Basiura – PP nr 13

wyróżnienieJulia Krzyżanowska –  ZSzP nr 7 (PP nr 5)

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.