• 17 marca 2016
Rym Cym Cym 1

Już po raz czwarty w  naszej Bibliotece odbył się konkurs recytatorski z okazji obchodzonego w marcu Międzynarodowego Dnia Poezji. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Ideą tego przedsięwzięcia jest promocja poezji dziecięcej polskich autorów – poetów. W tym roku, uczestnicy naszego konkursu zmagali się z znanymi nam wszystkim wierszami Jana Brzechwy. Do konkursu zgłoszono 15 uczestników z ośmiu placówek przedszkolnych. Wykonawcy zaprezentowali między innymi takie utwory jak: : „Entliczek pentliczek”, „Żuk”, „Psie smutki”, ”Ryby, żaby, raki” i inne. Nagrody w konkursie naszym małym artystom wręczył Prezydent Miasta Mieczysław Kieca oraz dyrektor biblioteki Ewa Wrożyna-Chałupska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureatami czwartej edycji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Wodzisławski rym cym cym” zostali:

I miejsce -Maja Kamfoniak – PP nr 5

II miejsce Natalia Korytowska – PP nr 9