Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim, otrzymała ogólnopolskie Wyróżnienie w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2006/2007. Jest to kolejne wyróżnienie przyznane przez Fundację ABC XXI naszej Bibliotece.Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, wyróżniono jedynie 50 instytucji z kilkuset biorących udział. W bibliotece w ramach kampanii organizowano 305 różnorodnych imprez. Udział wzięły przedszkola publiczne i szkoły z terenu naszego miasta oraz wychowankowie WORiT-u, Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, Gimnazjum nr 2. Udział wzięło 3.572 osób. Kampania Fundacji zorganizowana była w naszej instytucji w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania trwała przez cały rok.

Wszystkim instytucjom, osobom prywatnym, sponsorom zaangażowanym biorącym udział w kampanii – – szczególnie hipermarketowi TESCO – serdecznie dziękujemy.