DSCN1904

W czwartkowy poranek, 8 czerwca 2017 roku odbyło się pasowanie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 na czytelników biblioteki. Przedszkolaki po 3 latach spotkań zdążyły świetnie poznać i zaprzyjaźnić się z Działem dla Dzieci i Młodzieży, jego księgozbiorem oraz paniami bibliotekarkami. Uroczystość pasowania odbyła się tego dnia nie przez przypadek.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, (która trwa od 3 do 10 czerwca), zaprosiliśmy na to wydarzenie gościa specjalnego – zastępcę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego – p. Barbarę Chrobok, która przeczytała dzieciom bajkę „Franklin i jego książka z biblioteki”, a następnie używając czarodziejsko-bibliotecznego ołówka, pasowała każdego na czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz kartę biblioteczną, z której obiecały korzystać w niedalekiej przyszłości. Kończąc to ważne dla świeżo pasowanych czytelników wydarzenie, mieliśmy okazję zobaczyć świetną grę aktorską uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Spektakl teatralny pt.: „Jak to w bajkolandii bywa”, pod kierunkiem p. Joanny Mańki, uświetnił nam całą uroczystość i pożegnaliśmy się w miłej i wesołej atmosferze.