Czytanie Zbliza

W dniu 6 czerwca w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w MiPBP w Wodzisławiu Śl. odbyło się przedstawienie teatralne pt. “Calineczka” w wykonaniu artystów z teatru KRAK-ART. Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przeniosła najmłodsze dzieci w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznała na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, oraz Jaskółkę, która przedstawiła jej zaczarowany świat krainy Elfów. Przedszkolaki brały aktywny udział w przedstawieniu, ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym i wdzięczności.