• 7 maja 2021

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek "Znajdziesz mnie w bibliotece" 8-15 maja 2021

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, podobnie jak Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: Znajdziesz mnie w bibliotece. Autorką hasła jest Marzena Przybysz.

“Hasło Znajdziesz mnie w bibliotece niesie w sobie semantyczną lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji.(…)

Wyrażenie „Znajdziesz mnie w bibliotece” ma w sobie jakiś rodzaj intymności, osobistego przeżycia, wręcz w sposób naturalny przywołuje obrazy bohaterów książek, filmów, piosenek, którzy biegną w to jedno jedyne miejsce, gdzie mogą odnaleźć, spotkać, przyjaciela, przyjaciółkę, gdzie czeka na nich ktoś ważny, najważniejszy w określonej chwili, może nawet przygoda, albo miłość życia.” – tak o haśle mówi Krzysztof Dąbkowski, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP.

My zapraszamy na nasze media społecznościowe (Facebook, Instagram: @bibliotekawodzislaw) na spotkanie z Autorami, których można “znaleźć” na półkach naszej Książnicy.

Ich “wizytówki” dostępne będą już od 9 maja!

Zapraszamy!