W związku z trwającym właśnie Tygodniem Bibliotek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. przygotowała szereg atrakcji. Jedną z nich jest akcja "Dzielimy się książką" skierowana do naszych najmłodszych czytelników. Każde dziecko, które w dniach 8-15 maja odwiedzi bibliotekę może sobie zabrać do domu pozycje książkowe. Książki, którymi dzielimy się z czytelnikami zostały wycofane z naszego księgozbioru, jako wieloegzemplarzowe. Są to książki, które nadal mogą służyć naszym najmłodszym czytelnikom, dlatego  pragniemy się z nimi podzielić. Zachęcamy wszystkich czytelników do skorzystania z naszej akcji. Czytając dziecku codziennie 20 minut, rozwijamy jego emocje, fantazję, przyjazny stosunek do siebie, świata i ludzi.