Spotkanie Autorskie Z Michałem Rusinkiem W Ramach Projektu Literackie Fanaberie

W dniu 15 czerwca 2011 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumaczem i autorem nie tylko książek dla dorosłych, ale i dla dzieci – Michałem Rusinkiem. Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Literackie fanaberie” organizowanego przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Autor przybliżył dzieciom warsztat pracy tłumacza, swoją drogę literacką oraz pracę w roli asystenta pani Wisławy Szymborskiej. Zgromadzona publiczność – uczniowie SP nr 10, miała okazję wysłuchać fragmentów tekstów literackich w interpretacji autora. Z dużym zainteresowaniem spotkała się parodia znanej bajki “Kopciuszek”, w której autor przedstawia swoim czytelnikom współczesnego Kopciuszka – czyli dziewczynę w Nike i firmowych ciuchach, a Książę to znudzony syn biznesmena.