• 1 lutego 2017
DSCN9895

Zimowe ferie już za nami. Jak co roku, przygotowaliśmy dla najmłodszych wiele atrakcji i możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Cieszymy się, że wiele dzieci skorzystało z naszych propozycji i odwiedziło naszą bibliotekę główną i filie. Czas na podsumowanie akcji FERIE W BIBLIOTECE. Zaczęliśmy na poważnie, chociaż… Czy muzyka poważna zawsze jest poważna? – jak się okazało – nie zawsze! Zajęcia przy dźwiękach muzyki klasycznej Sroki Złodziejki Gioacchina Rossiniego, Szeherezady Nikołaja Rimskiego-Korsakowa i Karnawału zwierząt Camille Saint-Saens’a zainspirowały dzieci do kreowania własnych, plastycznych wariacji na zadany (usłyszany) temat. Ile dzieciaków, tyle pomysłów, a muzyka w tle pobudzała wyobraźnię. W drugim tygodniu ferii przenieśliśmy się do laboratorium chemicznego, gdzie pod czujnym okiem naszych bibliotekarek było Niebanalnie bo eksperymentalnie! Oj, działo się… kwiaty o zapachu soli, pranie brudnych pieniędzy, niezwykle cuda z witaminą C, a na smakowity koniec – zdrowa uczta dla podniebienia! Dzięki firmie Jordan Catering z Wodzisławia dzieciaki samodzielnie tworzyły przepyszne owocowe sałatki, wyciskały kolorowe soki. Podczas ferii w Bibliotece mogliśmy również spotkać się ze sztuką teatralną przy okazji spektakli Pinokio oraz Dwie Dorotki w wykonaniu aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa. Z naszych propozycji spędzenia wolnego czasu w Bibliotece skorzystało ok. 300 dzieci. Pracownicy naszych pozostałych filii zaproponowali najmłodszym głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, gry planszowe… Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i spotkaniach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam wiele radości.