• 12 października 2020
Noc Bibliotek 1

W piątek 9 października w Bibliotece odbyło się wydarzenie Noc Bibliotek 2020 – Klimat na czytanie. Z tej okazji gościliśmy Michała Szulima, który opowiadał o swoich podróżach do odległej Etiopii. Dopełnieniem relacji była prezentacja pełna wspaniałych zdjęć z Afryki. Po spotkaniu osoby chętne mogły zakupić książkę podróżnika Miejsce za miejscem. Podróże małe i duże.

Naszym gościem była również Monika Piasecka, właścicielka Destylarni olejków eterycznych. Zgromadzona publiczność wysłuchała krótkiej prelekcji na temat powstawania przepięknych, naturalnych zapachów zamkniętych w olejkach.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci obejrzały film Jakub, Mimmi i gadające psy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.