24 maja 2010 w sali multimedialnej MiPBP odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy "Mój tata i ja". Konkurs, na który napłynęły 273 prace zorganizowany został z okazji Metropolitalnego Święta Rodziny. Komisja konkursowa przyznała 39 nagród i wyróżnień w kategoriach wiekowych 5-6 lat, klasa I-III oraz IV-VI. Dyplomy i nagrody wręczali ksiądz prałat Bogusław Płonka – proboszcz parafii WNMP w Wodzisławiu Śl., pani Aleksandra Chudzik – zastępca Prezydenta Miasta Wodzisławia Śl. oraz pani Danuta Hajok – przewodnicząca Rady do spraw rodziny. Uroczystość uświetnił koncert muzyki kameralnej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara pod kierunkiem pani Bożeny Donocik. Wystawę wszystkich prac konkursowych można oglądać w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży do 30 czerwa 2010.

grupa przedszkolna

I miejsce – Amelia Tront