15 listopada nasza Biblioteka jako biblioteka powiatu wodzisławskiego brała udział w X Katowickich Prezentacjach Bibliotecznych, zorganizowanych w Bibliotece Śląskiej. Tematem tegorocznego spotkania była twórczość Juliana Tuwima w związku z obchodzonym Rokiem Tuwima, dlatego spotkanie odbywało się pod hasłem „W samo południe TUWIMOWO – pojedynek z mistrzem na słowo!”
Nasza Biblioteka przedstawiła szereg działań jakie zrealizowała dla dzieci w ciągu mijającego roku Tuwima m.in. wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży przeprowadziła konkurs plastyczny ”Tuwim Malowany”, a Filia nr 13 na os. 30-lecia – przeprowadziła konkurs literacki „Julian Czarodziej”, który powtórzyliśmy też dla dzieci odwiedzających tłumnie stoiska bibliotek oraz uczestniczących w spotkaniach ze znanymi i lubianymi pisarzami dla dzieci: Pawłem Beręsewiczem,  Wojciechem Widłakiem, Kazimierzem Szymeczko, Marcinem Brykczyńskim, Agnieszką Frączek, Zuzanną Orlińską, Kaliną Jerzykowską i Pawłem Wakułą. Gośćmi specjalnymi byli Joanna Brodzik i Tomasz Zubilewicz. Na kiermaszu książek można było zakupić książki z autografem goszczących pisarzy, a także uczestniczyć  w warsztatach artystycznych, konkursach oraz spektaklu w wykonaniu Plenerowego Teatru Tuwima. Na zakończenie wręczono coroczną  nagrodę  „Guliwera” dla Zuzanny Orlińskiej i Wojciecha Widłaka.