Zapraszamy do Galerii Pod Fikusem
na wystawę malarstwa Jadwigi Barteczko
L i s t o p a d o w e  w s p o m n i e n i e   l a t a

Jadwiga Barteczko – malarstwem interesuje się odkąd pamięta. Malowała różnymi technikami, najbardziej lubi projektowanie wzorów witraży i malowanie farbami olejnymi na płótnie lub płycie. Ostatnio  maluje za pomocą szpachelki, i w tej technice powstają ostatnie prace. Interesuje się malarstwem  impresjonistów i secesją, ostatnio również malarstwem  współczesnym.

„Moje obrazy maluję farbami olejnymi na płótnie bawełnianym lub lnianym naciągniętym na sosnowy blejtram z klinami. Część prac namalowałam przy użyciu szpachli – mają one grubą, zróżnicowaną strukturę, gdyż często składają się  z kilku warstw; dzięki odpowiedniemu, najczęściej bocznemu podświetleniu często mogę uzyskać naprawdę ciekawe efekty, gdy obraz wisi już na ścianie…”

W swoich obrazach chce uchwycić piękno otaczającego świata, zatrzymać ulotny nastrój, pamiętne chwile. Lubi kwiaty i zwierzęta. Ma  duży ogród, który sama projektowała i który jest wielką dumą i jednocześnie  źródłem inspiracji. Lubi również upiększać swój dom.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE AUTORKI – www.barteczko.net