Czubaj

„Kołysanka dla mordercy” jest drugą — po 21:37 powieścią Marka Czubaja o przygodach profilera z Katowic, Rudolfa Heinza. Akcja „Kołysanki dla mordercy” — w wersji audio czytanej przez Leszka Filipowicza — rozgrywa się w Warszawie. Tym razem bohater będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym, nieuchwytnym mordercą, którego jedna z ofiar zostaje znaleziona w kanałach ciepłowniczych na Żeraniu. Policjanci przezywają nieznanego przeciwnika Doktorem Śmierć, zabija on bowiem bezdomnych zastrzykiem w serce, po czym obcina im dłonie. Wkrótce wychodzi na jaw, że zbrodnie mają związek ze zgonem pewnego przedsiębiorcy, który kilkanaście lat wcześniej zatrudniał w swojej fabryce imigrantki ze Wschodu.

Tak jak w poprzedniej powieści autora „Etnologa w Mieście Grzechu„, tak i w „Kołysance dla mordercy” Rudolf Heinz będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze swoją nową sprawą, lecz również ze wspomnieniami i duchami przeszłości, zwłaszcza zaś z pacjentem szpitala psychiatrycznego na Śląsku, okrutnym Inkwizytorem…

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 600 Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 668