Fundacja Klucz

Kamizelka. Uznana przez znawców za jedną z najpiękniejszych i najważniejszych nie tylko w dorobku autora, ale także w całym okresie twórczości postyczniowej polskich pisarzy, do dziś wzrusza kolejne pokolenia. To ponadczasowa opowieść o miłości, szacunku i potrzebie duchowego wsparcia, które niekiedy każe nam posunąć się do kłamstwa. „Kamizelka” to nie tylko obowiązkowa lektura szkolna, ale również pozycja obowiązkowa dla miłośników literatury polskiej.
Wersja audio „Kamizelki” to świetna okazja dla uczniów, którzy powinni zapoznać się z treścią noweli na zajęcia szkolne. To również wspaniała możliwość dla tych, którzy chcieliby posłuchać tej niezwykłej historii jeszcze raz, tym razem w wykonaniu profesjonalnego aktora, który doskonale oddaje klimat i niuanse tej historii. Czyta Roch Siemianowski.

Na wakacjach. Autor przedstawia nam dwie postaci: chłopaka i dziewczynę, która nosi imię Jagna. Łączy ich to, że oboje mieszkają na wsi, lecz ona jest biedna a on bogaty. Nastolatek ma przyjaciela, z którym widuje się prawie codziennie. Jagna pracuje jako służąca w jakimś pobliskim gospodarstwie, nie ma przyjaciół ani rodziny. Czyta Roch Siemianowski.

Powracająca fala. Głównym bohaterem jest Gosłowski, Polak pracujący w fabryce tkanin, należącej do Niemca Gotlieba Adlera… W zasadzie jest to dobry pracodawca, lecz ma złego syna, który trwoni ciężko zdobyty majątek ojca, by później jako marnotrawny syn wrócić do rodziny… Niestety jego powrót ma zły wpływ na przyszłość robotników… Najpierw tracą część pensji i zakładowego lekarza… Na szczęście Adler nie czyni to dla własnych zysków, lecz dla próby odrobienia strat… Czyta Roch Siemianowski.

Czas trwania płyty: DAISY Numer katalogowy w bibliotece: 374