• 5 czerwca 2018
Pasowanie Na Czytelnika 2018 29

Dzisiaj w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyła się niecodzienna uroczystość, a mianowicie pasowanie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 na czytelników biblioteki. Przez trzy lata spotykaliśmy się raz  w miesiącu w naszej wypożyczalni na wspólnym czytaniu. Przez ten czas  Przedszkolaki zdążyły poznać Dział dla Dzieci i Młodzieży oraz jego księgozbiór.  Uroczystość pasowania odbyła się dzisiaj, ponieważ obchodzimy  XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, która trwa od 2 do 10 czerwca, zaprosiliśmy na to wydarzenie gościa specjalnego – zastępcę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego – p. Izabele Kalinowską, która przeczytała dzieciom opowieść „Kamyczek w bibliotece”, a następnie, pasowała zaproszone dzieci na czytelników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Nasi nowi czytelnicy otrzymali swoje karty biblioteczne. Dzisiejszą uroczystość uświetnił występ teatralno – muzyczny przedszkolaków z PP nr 3, którzy zaprezentowali niesłychanie barwną historię pt.: „Zamieszanie w świecie bajekprzygotowaną pod kierunkiem p. Danuty Kot i Anny Kapica.