• 9 marca 2017

MISJE WŚRÓD MIGRANTÓW

28 marca 2017 – godz. 11.00 – godz. 17.00

wstęp wolny!

Ojciec Damian Cichy, wodzisławianin, werbista, misjonarz, badacz migracji. Z nakazu misyjnego opuścił swój ukochany Śląsk, ponad 20 lat spędził poza Polską w diametralnie różnych krajach i kulturach… Ojciec Damian Cichy ma za sobą wiele duszpasterskich lat spędzonych wśród uchodźców i migrantów, począwszy od lat dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy posługiwał na Bałkanach wśród ofiar ówczesnej wojny, przez pracę pośród prześladowanych Indian Paragwaju, po służbę hiszpańskim i latynoskim imigrantom w Niemczech. Dialog kultur, spotkanie religii świata i elementarna wrażliwość na drugiego człowieka w potrzebie… będą tematem spotkania, które odbędzie się w sali multimedialnej Biblioteki 28 marca 2017.