Dnia 10.05.2010 rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku obchodzony pod hasłem "Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy". Zamysłem twórców tego bibliotekarskiego święta było ukazanie działań biblioteki szerokiemu spektrum odbiorców ,od tego najmniejszego do najstarszego. Dlatego w bibliotekach odbywają się akcje głosnego czytania, spektakle dla najmłodszych, spotkania autorskie, wernisaże i wystawy.

Inauguracja tygodnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się  w  filii nr 13 na os.XXXlecia. gdzie  o godz. 10.30 spotkały się przedszkolaki z PP nr 15 i 16  z  Zastepcą Prezydenta panią   Aleksandrą Chudzik, która przeczytała znane wszystkim polskim dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Niespodzianką dla dzieci była wesoła interpretacja wierszy znanego polskiego poety przedstawiona przez bibliotekarki pracujące w filii.  Nie obyło się bez literackich zagadek i słodyczy , jako nagrody. Na zakończenie wystąpiła  „Estrada Dziecięca” pod kierunkiem pani Katarzyny Nochcińskiej , uczniowie z Ogniska Pracy Pozaszkolnej przygotowali spektakl oparty na wierszach Brzechwy.

Wszyscy wspaniale się bawili i składali deklarację częstszego odwiedzania naszej książnicy.

Zapraszamy w tym tygodniu jeszcze na spotkanie z Ewą Chotomską, z Wandą Chotomską Barbarą Gawryluk oraz Joanną Olech.

Szczegóły na naszej stronie i plakatach informacyjnych.