W poniedziałek, 19 kwietnia odbyło się spotkanie z malarką p. Brygidą Simką., z okazji wystawy „ Poranek w lesie… i inne tematy” trwającej w Galerii pod Fikusem.

W trakcie spotkania autorka przekazała jeden ze swoich obrazów w darze dla Biblioteki. Obraz został namalowany w 2007 r. dla uczczenia 750-lecia miasta Wodzisławia w ramach Jubileuszowej wystawy malarstwa zaprzyjaźnionych z Galerią artystów.

Obraz jest tym cenniejszy dla naszej Biblioteki, że przedstawia widok na plac Gladbeck ze schodów wiodących do wejścia głównego.

Jest to kolejny w naszej kolekcji dar od artystów zaprzyjaźnionych i wystawiających swoje prace w naszej Galerii pod Fikusem.

Obraz można oglądać do końca kwietnia w ramach trwającej wystawy w godz. otwarcia Książnicy.