Spotkanie Autorskie Z Andrzejem Żakiem

W czwartek, 23 września w Sali Multimedialnej naszej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci i młodzieży – Andrzejem Żakiem. Licznie zgromadzona młoda publiczność miała okazję do bezpośredniego kontaktu z twórczością autora, który opowiedział o kulisach powstawania swych opowiadań m.in. “Olimpiady zwierząt”. Była również sposobność do zakupu najpopularniejszych tytułów jego autorstwa oraz pamiątkowych fotografii.

Andrzej Żak jest autorem licznych książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Ma za sobą setki spotkań autorskich w szkołach, bibliotekach, domach kultury. Napisał m.in.:

Książki:
– Olimpiada zwierząt, KAW
– Dziwny tydzień, KAW
– Zegarowo
– O pięknej kasztelance i inne legendy, KAW
– Zbójnickie dukaty
– Rycerz króla jegomości, czyli polskie opowieści rycerskie, Śląsk
– Polskie baśnie i legendy, Videograf II

Jego utwory dla dzieci pojawiają się także w antologiach (m.in. w zbiorze lektur dla klas I-IV wyd. i wznawianym kilkakrotnie przez „Naszą Księgarnię” – Polskie baśnie i legendy).

Sztuki teatralne:
– Gdzie mieszka wiosna? (premiera w Katowicach)
– Wielka nowina (Katowice, Olsztyn, Warszawa)
– Skarbnikowy dar (Katowice, Czeski Cieszyn)
– Królewski jeleń (Kielce, Warszawa)
– Kalinowy dwór (Katowice)
– Zbójnik i książę (Katowice)
– Tezeusz i Ariadna (Katowice) i in.

Widowiska telewizyjne (wielokrotnie wznawiane):
– Pierścień czarodzieja
– Władca czasu

Słuchowiska
– Jokohama
– Jak Janosik przez piekło wędrował

Zajmuje się także bioenergoterapią i wydaje poradniki o naturalnych metodach leczenia („Zdrowie za darmo”, „Zdrowie bez leków”, „Kalendarz zdrowia”, „Palcami dotykam nadziei”)