Spotkanie Z Wojtkiem Powagą I Przemkiem Myszorem

24 stycznia 2012 r. w sali multimedialnej biblioteki odbyło się spotkanie z członkami zespołu Myslovitz: Wojtkiem Powagą i Przemkiem Myszorem. Nasi goście opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i pasjach, nie tylko muzycznych. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje piosenka od podstaw, skąd muzycy czerpią inspiracje oraz natchnienie do pracy. Najchętniej piszą teksty o uczuciach, emocjach, własnych doświadczeniach, otaczającej rzeczywistości. Na widowni zasiedli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 i 2 oraz II LO w Wodzisławiu Śl., którzy z zaciekawieniem słuchali naszych gości, a także zadawali pytania dotyczące konkretnych utworów zespołu Myslovitz. 

  Wojtek Powaga – gitarzysta, współzałożyciel zespołu Myslovitz. Pisze teksty piosenek  zespołu Myslovitz razem z Arturem Rojkiem i Przemkiem Myszorem. Jest autorem słów wielu przebojowych piosenek, m. in. “Maj”, “Zgon”, “Myszy i ludzie”, “Długość dźwięku samotności”, “Z rozmyślań przy śniadaniu”, Sprzedawcy marzeń”…
Przemek Myszor – gra na instrumentach klawiszowych i gitarze w zespole Myslovitz. Napisał piosenkę dla Krzysztofa Krawczyka “Bo jesteś ty”. Jest autorem piosenek grupy Myslovitz – “Acidland”, “Nocnym pociągiem aż do końca świata”, Pocztówka z lotniska”, “Kraków”… i wielu, wielu innych.