• 23 czerwca 2021

zaprasza na spotkanie poetyckie

z IZABELĄ GARDIAN

25 czerwca 2021 – godz. 17.00

Izabela Gardian pochodzi z Wodzisławia Śląskiego, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. Zadebiutowała w 2012 roku tomikiem Kobieta w czterech porach roku (Warszawska Firma Wydawnicza). Po nim kolejno ukazały się: Takie sobie piosenki (2018), Garść liter, Drzwi na oścież (2019), Bossa nova (2021). Najnowszy tomik Kochanie to dziki las stanowi drugi tom Biblioteczki Wytrycha. Od kilku lat poetka jest członkinią Wolnej Inicjatywy Artystycznej, współpracuje również z innymi grupami literackimi.
Laureatka kilku konkursów poetyckich, jej wiersze wielokrotnie prezentowane były na antenie Radia Katowice w audycji Macieja Szczawińskiego Poczta Poetycka.

Poetka, poza pisaniem, ma też inne pasje. Interesuje się historią regionalną i tematyką Holokaustu. Uwielbia wędrówki piesze i rowerowe, odkrywanie nowych ścieżek i ciekawych przestrzeni. Ma też duchową potrzebę odwiedzania niezwykłych miejsc, którymi są cmentarze. Spacery po tych ogrodach pamięci wynikają zarówno z potrzeby kontemplacji, zachwytu nad ich melancholijnym urokiem, jak i pochylenia się nad ludzkimi historiami, które właśnie tam scalają się z dziejami życia i świata.

SPOTKANIE AUTORSKIE ODBYWA SIĘ ZGODNIE Z ZASADAMI
REŻIMU SANITARNEGO