• 26 lipca 2021
Biblioteka I Policja Dzieciom. Bezpieczne Wakacje - Spotkanie

Dziś na parkingu naszej Biblioteki odbyło się spotkanie z policjantami: st. asp. Małgorzatą Koniarską i dzielnicowym asp. szt. Mieczysławem Piotrowskim, pracującymi na co dzień  w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku nad wodą oraz w lesie. Dzielnicowy opowiedział również dzieciom o pracy policjanta, która jest bardzo trudna i wymaga określonych predyspozycji. Następnie dzieci wysłuchały bajki „Kicia Kocia zostaje policjantką”. Na zakończenie spotkania odbyła się największa atrakcja – dzieci mogły usiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu! Był także czas na słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.