• 9 września 2024
Zdjęcie Z Moim Ulubionym Muminkiem, Rozdanie Nagród - 1

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

W piątkowe popołudnie, 6 września, spotkaliśmy się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, aby osobiście nagrodzić laureatów Muminkowego konkursu, zorganizowanego z okazji 110. rocznicy urodzin Tove Jansson (1914- 2001). Twórczość pisarki kojarzy się głównie z Opowiadaniami z Doliny Muminków, jednak autorka książek dla dzieci była również zdolną malarką i ilustratorką.

Podczas rozdania nagród w konkursie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z postaciami z Doliny Muminków oraz zobaczyć makietę, wykonaną przez dzieci podczas Wakacji w Bibliotece. Wystawa wszystkich nagrodzonych fotografii będzie dostępna w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do końca września. Dostępnych jest również wiele książek autorki, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego działu.