• 8 października 2024
Alpaki, Październik 2024 - 1

Po raz kolejny Biblioteka przyjęła wyjątkowych gości! Alpaki z Zagrody u Lęgów stanowiły główną atrakcję spotkania z przedszkolakami i wychowankami szkół specjalnych. W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży najmłodsi wysłuchali krótkiej bajki o przygodach Małej Lamy, by następnie udać się na zewnątrz, gdzie czekały na nich urocze zwierzaki oraz ich opiekun, który z chęcią odpowiadał na wszystkie zadawane przez dociekliwych pytania. Zajęcia zakończyły się wspólnymi zdjęciami, a maluchy wróciły do przedszkola wyposażone w miłe wspomnienia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Z Tobą, dla Ciebie, przy Tobie – 75 lat razem dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.