See Lisa - Dziewczęta Z Szanghaju

Początek XX wieku, w mieście zwanym Paryżem Azji można spotkać każdego: hazardzistę, bogacza, biedaka, patriotę artystę, czy rewolucjonistę. Także w Szanghaju mieszkają dwie siostry pochodzące z zamożnej rodziny: dwudziestojednoletnia Pearl i młodsza May. Ich beztroskie i luksusowe życie zmienia się, gdy ojciec na skutek hazardu traci wszytkie pieniądze. Dziewczęta w obliczu wojny japońsko-chińskiej opuszczają swoje państwo i poślubiają bogatych Chińczyków z Los Angeles, miasta, od którego dzieli ich wiele kilometrów. Docierając tam po wyczerpującej podróży i wielomiesięcznym pobycie w amerykańskim obozie dla uchodźców, będą na swoich barkach dźwigać wielką tajemnicę. Jednakże nie tylko one mają coś do ukrycia, w ich nowej rodzinie nikt nie jest tym, za kogo się podaje…  Wspaniała egzotyczna saga rodzinna, pełna zwrotów akcji i tajemnic, wpleciona w panoramę kultur Wschodu i Zachodu. Czyta Paulina Holtz.