KRET JAROSŁAW - MOJE INDIE

Moje Indie są opisem podróży, jaką odbył Jarosław Kret, popularny polski dziennikarz, fotoreporter,  były prezenter Teleexpressu, z wykształcenia zaś egiptolog. W latach 1987-1988 przebywał na stypendium na Uniwersytecie Kairskim w Kairze. Poza egiptologią w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, studiował również kulturoznawstwo w Podyplomowym Studium Stosunków Międzykulturowych. Często łączy zainteresowania podróżnicze i dziennikarskie – wszedł do pierwszego składu polskiego magazynu National Geographic, a od jesieni 2009 roku prowadzi autorski program Planeta według Kreta, w którym zdaje relacje ze swoich licznych podróży. Czyta autor.

Do Indii trafiłem przez przypadek. Pojechałem na 5 dni, zostałem 5 lat. Mieszkałem w indyjskiej rodzinie, razem z nią znosiłem upał, świętowałem, dyskutowałem o polityce, sztuce, poznawałem także kulturę i zwyczaje. Żyłem troskami, problemami i radościami mieszkańców tego kraju. To właśnie o tym jest ta książka.  Zapraszam do moich Indii.

Indie przyciągają jak magnes i wchłaniają. Życie, wydawać by się mogło, płynie tu w swym wciąż chyba jednakowym rytmie od tysiącleci. Indie przyciągały obcych i nigdy im się nie poddały. Traktowały ich jak przechodniów, którzy na chwilę wstąpili i albo uciekli stąd na zawsze, albo już tu zostali. A Indie wciąż trwają. To przybysze musieli się poddać, zostali wchłonięci. Ariowie, Mogołowie, Brytyjczycy… Wciąż mało o Indiach wiem, wciąż chcę wiedzieć więcej… i wciąż wracam… Wróćmy więc tam razem. – Jarosław Kret

Czas trwania płyty: MP3 Numer katalogowy w bibliotece: 571, 1012